26. června 2024

Deník: Rozhovor s ředitelkou Spoluškoly Ivou Janskou

Iva Janská

Nedostatečné kapacity ve středních školách v některých velkých městech jsou jen jeden z problémů, které v současnosti bují v české vzdělávací soustavě – píše Deník v rozhovoru s ředitelkou Spoluškoly Ivou Janskou. Nejvíce problémů pak dopadá na děti, které jsou nějak znevýhodněné. „Desetina dětí se vzdělávacím znevýhodněním zažívá ze strany školy nějaký druh omezení. Například ho nevezmou do školní družiny, na školu v přírodě nebo na školní výlet. Často pak čelí tomu, že by měly změnit školu či třídu,“ říká Iva Janská v rozhovoru. Jaké jsou nejčastější problémy, které Spoluškola ve své bezplatné právní poradně řeší, jaká je aktuální situace ve školství či co nového Spoluškola chystá se dočtete ve víkendové příloze Deníku (1.část, 2. část).