Pozvánka na kazuistický seminář pro rodiče

31. 10. 2021

Milí rodiče, zveme vás na kazuistický seminář pro rodiče dětí se speciálními vzdělávacími potřebami, který proběhne v úterý 30. 11. od 17.00 do 19.00 online formou.

Výroční zpráva Spolu, z. s. za rok 2020

25. 10. 2021

Zajímají-li vás naše aktivity, projekty a hospodářská činnost za uplynulý rok, přečtěte si naši výroční zprávu, která byla schválena ve čtvrtek 21. 10. 2021 na členské schůzi Spolu, z. s.

Pozvánka na členskou schůzi Spolu, z. s.

21. 9. 2021

Ve čtvrtek 21. října proběhne další členská schůze spolku Spolu, z. s. Všichni členové spolku jsou srdečně zváni. Schůze se bude konat online od 17.00 do 18.00.

Ptáte se nás: Co mám dělat, když dítě s mentálním postižením odmítá nosit roušku? Může chodit do školy?

3. 9. 2021

Existuje nějaká výjimka z povinnosti nosit ochranu dýchacích cest?

Může se dítě se středně těžkým mentálním postižením vzdělávat na běžné ZŠ?

22. 6. 2021

Kdo rozhoduje o podání přihlášky do konkrétní školy a zařazení do vzdělávacího programu? Má dítě nárok na asistenta pedagoga i ve školní družině?

Konkrétní podmínky pro podání žádosti o odklad školní docházky

3. 6. 2021

V našem novém článku se dozvíte, jaký je rozdíl mezi odkladem a dodatečným odkladem, nebo kdy je třeba podstoupit vyšetření v ŠPZ.

Tipy (nejen) pro rodiče: Kdy a jak řešit odklad školní docházky?

25. 5. 2021

Jak přesně funguje odklad školní docházky a co dělat v momentě, kdy ředitel základní školy nevyhoví vaší žádosti o odklad, se dozvíte v našem novém článku.

Jak mohu jako školní speciální pedagog změnit přístup k hodnocení žáků se SVP?

25. 5. 2021

S dotazem, jak adekvátně hodnotit děti se SVP, se na nás tentokrát neobrátili rodiče, ale speciální pedagožka.

Ptáte se nás: Má dítě v soukromé školce nárok na asistenta pedagoga? Co je potřeba zařídit, aby asistenta získalo?

30. 4. 2021

Tentokrát jsme pro vás vybrali dotaz týkající se podpůrných opatření v soukromé školce.