Pozvánka na kazuistický seminář pro rodiče

21. 12. 2020

Zveme vás na kazuistický seminář pro rodiče dětí se speciálními vzdělávacími potřebami, který proběhne ve čtvrtek 11. 2. od 17.00 do 19.00 online formou. Seminář bude zaměřený prakticky.

Máte negativní zkušenost se začleněním vašeho dítěte do školy?

21. 12. 2020

Díky finanční podpoře NF Abakus se v nadcházejících dvou letech budeme moci věnovat advokační činnosti v oblasti vyčleňování dětí se SVP z běžných či speciálních škol.

Může rodič odmítnout u svého dítěte výměnu asistenta pedagoga?

21. 12. 2020

V posledním letošním příspěvku z naší poradny se dozvíte, jak může postupovat rodič, pokud není spokojen s tím, jak pracuje asistent pedagoga s jeho dítětem.

Byli jsme Spolu s vámi v roce 2020

21. 12. 2020

V roce 2020 jsme měli symbolické financování. Přesto se nám podařilo udržet všechny klíčové aktivity a služby v podobě poradenství, seminářů a advokační činnosti. Co konkrétně se nám podařilo?

Jak se žije rodinám dětí se SVP: Když dítě představuje pro školu problém

30. 11. 2020

Přečtěte si pokračování příběhu rodiny Vojty, chlapce s těžkým kombinovaným postižením. Jak jeho vzdělávání ovlivnilo zrušení podpůrných opatření ve speciálních školách?

Je možné alespoň částečně pokračovat ve výuce na dálku na základní škole, i když budou děti opět chodit do školy?

24. 11. 2020

V sedmém příspěvku z naší poradny se věnujeme distančnímu vzdělávání.

Den Pro Tebe: dotazník pro rodiče za účelem přípravy dne plného zážitků pro děti se SVP

23. 11. 2020

Pracovníci Univerzity Palackého v Olomouci Vás žádají o vyplnění dotazníku, zpětnou vazbu, která bude vodítkem při přípravě konceptu projektu Den Pro Tebe.

Problematika školní zralosti dětí v souvislosti s ADHD a ADD

23. 11. 2020

Zvažujete pro své dítě odklad školní docházky z důvodu nezralé centrální nervové soustavy? Máme pro vás několik tipů pro práci s ADHD a ADD od NPI ČR.

Jak se žije rodinám dětí se SVP: Když snaha o dosažení vzdělávacího maxima zůstane jen na papíře

30. 10. 2020

Přečtěte si příběh rodiny čtrnáctiletého Vojty, chlapce s těžkým kombinovaným postižením.

Může rodič pracovat jako osobní asistent nebo asistent pedagoga ve škole se svým dítětem?

30. 10. 2020

Zpracovali jsme pro Vás již šestý dotaz z naší poradny.