28. února 2022

Úřady podporují školu v neplnění povinností, ta přitom podala trestní oznámení na rodiče

Michal navštěvuje devátou třídu v liberecké speciální škole. V důsledku dětské mozkové obrny má omezenou hybnost všech končetin a pohybuje se pouze na vozíku. Nemluví a s okolím se dorozumívá prostřednictvím upravených symbolů znakového jazyka a kartiček s obrázky, které pro něj vytváří jeho maminka. Přestože Michal potřebuje kvůli svému kombinovanému zdravotnímu postižení speciální podporu a celodenní asistenci, rodiče už víc než dva roky nevědí, jak s ním ve škole zachází. Dříve byla škola k rodičům otevřená, mohli chodit nahlížet i do vyučování. To se od nástupu nového vedení a následně nového školního řádu změnilo. Příběh Michala a jeho rodiny si můžete přečíst zde.