Společné vzdělávání připravuje děti na život
v různorodé společnosti

Usilujeme o osvětu tématu společné vzdělávání. Věříme, že je přínosné pro všechny děti i pro celou společnost. Snažíme se posílit roli rodičů tak, aby byli skutečnými partnery při konstruktivním řešení situací týkajících se vzdělávání svých dětí. Pomáháme tam, kde systém selhává. Do školy musí chodit všichni, tak ať to tam klape! Přidejte se k nám, přihlaste se do spolku Rodiče za inluzi zde.

uploads/aktuality/promo/2016-11-16 Promo_Hledame_rodice.jpg

Naše aktivity

Pozvánka na členskou schůzi spolku Spolu, z. s. dne 8. 10.

30. 8. 2020

Zveme vás na členskou schůzi spolku Spolu, z. s., která se bude konat 8. října od 16.00 do 17.30. O tom, zda se setkáme osobně v Praze nebo se spojíme on-line můžete rozhodnout i vy.

Stanovisko Spolu, z. s. k nemožnosti určovat právními předpisy počty ped. pracovníků jako PO ve třídách

30. 8. 2020

S novelou vyhlášky č. 27/2016 Sb. účinnou od ledna 2020 došlo k omezení počtu pedagogických pracovníků ve třídě. Spolu z. s. k tomu vydalo své stanovisko.

Příběhy z praxe

"Inkluze je prospěšná pro všechny" říká v rozhovoru pro Respekt Lenka Hečková

15. 1. 2019

Rozhovor s předsedkyní spolku Lenkou Hečkovou pro Týdeník Respekt o zkušenostech s inkluzí dcery s Downovým syndromem a také z pozice rodiče dalších dvou většinových dětí.

Syn patří do školy tady u nás. Tady bude žít, říká maminka chlapce s Downovým syndromem

15. 5. 2018

Rozhovor s členkou koordinačního výboru spolku Rodiče za inkluzi Kateřinou Polišenskou o její motivaci k inkluzi.

Další zdroje

Více než desatero fake news o tzv. inkluzivní novele školského zákona: Část 2

10. 10. 2019

Před prázdninami jste se seznámili s první částí dezinformací o tzv. inkluzi. Závěr článku současně obsahoval příslib pokračování – tady je.

Adventní zpravodaj

17. 12. 2018

Rodiče za inkluzi vydávají adventní zpravodaj o své činnosti v posledních týdnech.

Ostatní

Časté problémy rodičů dětí se SVP

30. 12. 2019

Pokud má vaše dítě speciální vzdělávací potřeby (SVP), můžete už od počátku jeho vzdělávací cesty narazit na některá úskalí. Jaké jsou nejčastější hříchy, kterých se školy často i v dobré víře nebo prostě z neznalosti problematiky dopouštějí?

Připomínky k poskytování podpůrných opatření ve speciálních školách

9. 5. 2019

Dne 6. 5. 2019 jsme vydali připomínky týkající se poskytování podpůrných opatření ve škole, třídě, oddělení nebo studijní skupině zřízené podle § 16 odst. 9 zákona.