Aktuality

Ptáte se nás: Co může škola dělat v případě, že podpůrná opatření doporučená PPP nedostačují?

Dítě potřebuje ve škole nepřetržitý dohled (napadá ostatní, včetně asistentky pedagoga). V Doporučení od pedagogicko-psychologické poradny (PPP) má stanoven třetí stupeň podpůrných opatření, včetně asistenta pedagoga (AP) na 27 hodin. Výše hodin AP ale nepokryje ani vyučování, natožpak školní družinu. I když jsme potřebu přítomnosti asistenta pedagoga po celou dobu vyučování konzultovali s pracovnicemi z PPP, vydané Doporučení to nereflektuje. Co můžeme udělat?

číst více
Kulatý stůl Spoluškoly: Přijdou školy o část asistentů pedagoga a zranitelné děti o podporu?

Spoluškola, nevládní organizace poskytující bezplatné právní poradenství rodičům v oblasti školského práva, pořádala ve spolupráci s Martinou Ochodnickou, místopředsedkyní Výboru pro sociální politiku a Renátou Zajíčkovou, členkou Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu Sněmovny kulatý stůl s názvem Budoucnost asistentů pedagoga v českých školách. Mezi řečníky vystoupili zástupci ministerstva školství, České školní inspekce, Kanceláře veřejného ochránce práv, škol, školských poradenských zařízení a další odborné veřejnosti.

číst více